[Untitled]

Książki to moja pasja od kiedy nauczyłam się literki składać w słowa. Wiem że miałam mniej niż  6 lat bo do zerówki szłam już jako tako czytając. Pochłaniałam wszystko co wpadło mi w ręce, nawet w bibliotece szkolnej mogłam buszować sama między regałami bym mogła wybierać czego nie czytałam. Kiedyś rodzice mnie ganiali za czytanie przyjedzeniu a teraz...mąż. Cóż czasami nie mogę się oprzeć.Kradnę chwile dla siebie i książek. Na szczęści nauczyłam się czytać w czasie jazdy i półgodzinna podróż do pracy mija mi niepostrzeżenie. Oto ostatnie moje zdobycze.


Hygge Klucz do szczęścia to prezent od Mikołaja. Czytałam i szukałam wokół siebie szczęścia i małych przyjemności.
Natomiast Król Szczepana Twardocha, tą książkę polecił mi pan w księgarni. Opowiada o przedwojennej Warszawie, półświatku, mrocznych dzielnicach i wcale nie łatwym i wesołym życiu. Momentami trochę kontrowersyjna. Czyta się bardzo dobrze i faktycznie jest to dobra książka.
Szpieg Paulo Coelho, hmm. No nic dobrego nie mogę o tej książce powiedzieć. Przeczytałam szybko, nie wniosła ona nic do mojego życia, nie dowiedziałam się z niej zbyt wiele o Mata Hari, nie znalazłam momentów które kazały by mi zatrzymać się na dłużnej i przemyśleć swoje poczynania czy tez spojrzeć z innej perspektywy na świat., tak jak miałam okazję czynić przy innych książkach tego autora. Szkoda.
No i Hygge Marie Soderberg, tą książkę zostawiam sobie na spokojne wieczory, a tych mam mało, żeby powolutku chłonąć, czytać i oglądać.


I na koniec mały kadr z kątka gdzie ostatnio króluje storczyk. Znowu mi zakwitł.

Cóż trochę powyginany, ale za późno zobaczyłam pęd i bałam się go wyginać, bo raz udało mi się obłamać. I wtedy to był dramat.
Tym kwitnącym akcentem kończę i bardzo dziękuje za odwiedziny. Pozdrawiam cieplutko.

2 komentarze:

  1. Podobnie, jak Ty, stale coś czytam. Nad pozycją Hygge się zastanawiałam. Tyle bloggerów ją chwali.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Pozycja fajna, taka odskocznia od szarości ale jej ogromna popularność jest też chyba wynikiem mody :)

      Usuń

Dziękuję za komentarz:)

Copyright © 2014 Szczypta codzienności , Blogger